Prohlášení o přístupnosti Hlavní obsah Titulní strana
Snubní prsteny Šperky

Nechejte se okouzlit elegancí
a luxusem snubních prstenů.

Zásnubní prsteny Šperky

Projevte své city pomocí
vyjímečného klenotu.

Ruční výroba Zlatnictví Karel Stoch

Ruční výroba zajistí prvotřídní kvalitu
a nezaměnitelnost prstenů.

Briliantové prsteny Briliantové šperky

Briliantový prsten se safírem
okouzlí každou ženu.

Zlatnictví Karel Stoch Zlatnictví Ostrava

Velký výběr nádherných
šperků a klenotů vysoké kvality.

Syntetické kameny používané ve šperkařství

Již dlouhá desetiletí se v drtivé většině komerčních zlatých a stříbrných šperků, ale i šperků z chirurgické oceli, používají syntetické kameny. Ty jsou oproti přírodním drahokamům nesrovnatelně levnější. Kvalitní kameny od renomovaných výrobců jako je např. Swarovski dosahuji vynikaji kvality, dokonalich výbrusů a široké palety barev.

Syntetické kameny jsou v podstatě identické chemické sloučeniny jako přírodní kameny, ale vznikají umělou cestou v laboratořích, napodobováním procesů probíhajících v přírodě. Tyto kameny mají oproti přírodním kamenům dokonalejší vlastnosti, neobsahují různé nedostatky, prasklinky, inkluze apod. Přírodní kámen pro jeho vzácnost a originalitu ve špercích však nahradit můžou těžko, a proto se používají hlavně pro komerční šperky.

Kubický zirkon

Kubická zirkonie (je také známá pod zkratkou CZ) byla stvořena jako dostupná alternativa místo pravých diamantů. Je to nejlepší volba mezi substituty diamantů. Je dostupná v jakékoliv představitelné barvě a pouze za zlomek ceny pravých kamenů. Kubická zirkonie je ideální materiál pro výrobu šperku díky své tvrdosti blížící se tvrdosti rubínu nebo safíru a optickým vlastnostem blízkým diamantu.

Syntetický spinel

Syntetický spinel je vyráběn Verneuiliho metodou a je používán často jako imitace ještě jiných materiálů než spinel samotný, například jako modrý safír nebo akvamarín. Je to vynikající materiál pro své mimořádné vlastnosti, jako je vysoká tvrdost, index lomu světla, dobrá disperze a variantnost v barvách.

Syntetický korund

Syntetický korund ve formě syntetického rubínu byl jako první šperkový kámen vyrobený uměle. Auguste Victor Louis Verneuil vynalezl techniku syntézy tavením práškového oxidu hliníku v plameni (nyní známá jako Verneuilova metoda). Barva kamene je řízena přídavkem chemických aditiv.