Prohlášení o přístupnosti Hlavní obsah Titulní strana

Péče o šperky

Zlatnictví Stoch - o nás

Šperky jsou luxusní záležitostí, a proto vyžadují správnou péči. Přečtěte si tedy několik zásadních pravidel, které Vás naučí, jak se k drahému šperku chovat, tak aby Vám co nejdéle vydržel.

Odkládání šperků

Je nutné si uvědomit, že většina šperků je vyrobena ze zlata či stříbra. Jedná se o měkké materiály, které jsou dost často také velmi křehké. Proto tyto šperky nevystavujeme hrubému a neopatrnému zacházení. Chystáte se umývat nádobí, sportovat nebo Vás čeká velký úklid? Odložte šperky! Vyhnete se tak jejich poškození i ztrátě.

Naprostou samozřejmostí je odkládání všech šperků před spaním. Ušetříte šperk a navíc se Vám bude i pohodlněji spát.

Pozor na chemické poškození!

Speciální péči si vyžaduji také šperky s drahými kameny, které jsou velmi náchylné na poškození chemickými prostředky. Velký pozor si dáváme na korály a perly, ovšem pravidlo platí i pro ostatní cenné kameny.

Váš šperk může poškodit i lidský pot, proto doporučujeme především během letních měsíců opláchnout šperk ve vlažné vodě a následně nechat samovolně osušit.

Mezi další nejčastější škodlivé látky patří parfémy a barvy na vlasy. Proto si nezapomeňte dávat pozor a parfém vždy aplikujte před nasazením šperku.

Čištění a opravy šperku svěřte do rukou odborníka!

Velmi častou příčinou poškození šperků bývají neodborné pokusy o opravy šperku. Proto vždy svěřte šperk do rukou zkušených odborníků! V našem klenotnictví Vám poskytujeme kvalitní servis, kdy se o Váš šperk pečlivě postaráme.

Dalším škodlivým faktorem je domácí čištění. Lidé se snaží šperky vyvařovat v domácích čistidlech, avšak místo čistoty se dočkají zničeného povrchu v tom lepším případě. V tom horším pak dochází k nenávratnému rozpuštění kamene.

Starost o šperky

Každý šperk potřebuje rozdílnou a speciální péči, proto by Vám každý zkušený zlatník měl poradit, jak se o šperk co nejlépe starat. Jedině správná péče a zacházení Vám zajistí dlouhou životnost drahého klenotu.Přeji Vám, ať Vaše šperky vydrží dlouho krásné a dělají Vám radost po mnoho let.